FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - oficiální stránky

Spartak školička jde do finále. Jak s ní šel čas?

17.06.2024 8:32:12

Závěrečné slovo vedoucího trenéra naší SPARTAK školičky Jakuba Zahradníka:

◽️◾️◽️◾️

Sezónu jsem zahájil venkovními tréninky s dětmi, ročníku 2016 a mladší. V celkovém počtu 5 dětí.

Během září a října jsme se rozrostli na počet 18 dětí a 3 trenéři (Jirka Votroubek, Filip Koukol a Radek Vejrych).

Od listopadu se pak naší základnou stala Sokolovna, kde jsme zůstali až do dubna a postupně jsme přivítali nové členy nejen z řad dětí, ale, co je důležitější,  i z řad trenérů. Během této doby jsme se nafoukli tak, že jsme museli udělat 2 skupiny,  jinak bychom nemohli fungovat. Přeci jen 28 dětí najednou zvládnout nešlo. A tak jsme se rozdělili na pondělní a čtvrteční skupiny, kdy jsme  my trenéři, v novém počtu 5  (přidal se Pavel Nemecz a Aleš Netolicky, který ale bohužel kvůli ukončení činnosti vnuka Matýska v dubnu skončil zatím taktéž) trénovali ve 2 menších skupinách.

V květnu jsme se dostali opět ven a s tímto návratem jsme se vrátili k trénování 2x týdně pro všechny. Pro všechny, což momentálně znamená,  že nás je 38 dětí a 9 dospělých. Toto je v mých očích naprosto fenomenální úspěch a já ze své pozice musím všem dospělým poděkovat a smeknout před nimi klobouk hodně hluboko. Nejen že trenéři tráví spoustu času na trénincích,  ale někteří si udělali ve svém volnu trenérskou licenci FAČR C, někteří dokonce  absolvovali kurz Coerver Coaching (celosvětový vzdělávací systém trénování dětí), který náš klub v květnu pořádal. Opravdu ze srdce děkuji a moc si jich a jejich práce vážím.  Trenérský tým tudíž čítá 2 dámy -> Eva Votroubkova, Bára Kubíčková

a 6 trenérů Jirka Votroubek, Filip Koukol, Radek Vejrych,  Pavlel Nemecz, Lukáš Flégl a Michal Sýkora.

Dovolte mi také touto cestou poděkovat vedení oddílu,  které nás plně podporuje,  a to hlavně materiálním vybavením,  pronájmem tělocvičny (zde musím poděkovat hlavně panu Petrovi Reichlovi) a plochami, na kterých můžeme trénovat. Také doufám, že se oddílu podaří společně s vedením města dotáhnout a vytvořit tréninkovou plochu u bazénu,  neboť tímto tempem zájmu o fotbal se za chvíli na hřiště nevejdeme.  Tuto sezónu pomalu končíme. Všichni se již těšíme na zasloužený odpočinek a po prázdninách se těším se všemi opět na viděnou.

Jakub Zahradník

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2024
Vyskytla se chyba, pokuste se znovu načíst stránku. Znovu načíst 🗙