FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - oficiální stránky

Do krajské soutěže vstoupil jako první mladší dorost, který vyválčil bod za remízu 3:3!

11.03.2024 9:54:14

1. utkání jarní části soutěže jsme odehráli na domácím hřišti v Rychnově (UMT), kde jsme přivítali tým Babí / Česká Skalice.

Začátek utkání se nám nepovedl, kdy jsme až do nějaké 20.-25. minuty zápasu tahali za kratší konec, byli jsme všude pozdě a nechtělo se nám běhat bez míče. Hosté šli tedy v 15. minutě zcela zaslouženě do vedení po pohledné akci (0:1). Po zmíněných 20.-25. minutách hry se hra vyrovnala a začali jsme si vytvářet nějaké šance, střely a především jsme zlepšili pohyb bez míče. Bohužel hosté po delší době ohrozil naší branku a ve 35. minutě zvýšili z nenápadné akce na 0:2. Nám se následně podařilo snížit z PK na 1:2, kdy se z penaltového puntíku nemýlil Wójs.

O poločasové přestávce jsme si s klukama v kabině něco řekli, vyjasnili jsme si pár věcí, co musíme zlepšit a především jsem na kluky apeloval, aby si ve všem věřili a ničeho se nebáli. No, nutno podotknout, že do 2. poločasu hned od jeho 1. minuty nastoupili úplně jiné mužstvo.

Soupeře jsme v celém 2. poločase přehrávali a hosté se k naší brance dostávali jen sporadicky. Nám se ale bohužel nedařilo dostat kulatý nesmysl do branky hostů, zahodili jsme dvě 100%ní šance a dvě nádherné střely z 35 metrů skončili obě na břevně hostující branky. V 77. minutě hosté ojediněle zahrozili, my jsme jim pomohli individuálními chybami a byla z toho velmi laciná branka na 1:3. Naše kluky to ale nepoložilo, ba naopak jsme přidali ještě víc. V 80. minutě jsme sehráli pěknou akci po pravé straně, kde se dostal ke střele Wójs a svou křižnou střelou přes celé vápno zavěsil přesně ke vzdálenější tyči (2:3). Náš tlak se stupňoval a tak přišlo zcela zasloužené vyrovnání na 3:3, o které se postaral Sedláček, když se štěstím dorazil do sítě odraženou střelu. V 90. minutě jsme mohli zápas převrátit na naší stranu, ale Flekrovu střelu z hranice vápna na poslední chvíli zablokoval jeden z bránících hráčů soupeře.

V kontextu celého utkání jsme si asi zasloužili vyhrát, ale kluky musím pochválit a to především za celý 2. poločas, kde předvedli velmi dobré nasazení, bojovnost a to nejdůležitější = týmovost ! Odneseme si z tohoto zápasu jen to dobré a věřím, že na tent výkon navážeme hned v dalším utkání.

K dalšímu utkání zajíždíme do Velichovek, kde se utkáme s místním týmem Jaroměř / Velichovky. Zápas se hraje v neděli 17.3. od 11:30 hodin.

Trenér - Šrámek Jakub

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2024