FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - oficiální stránky

Zápas

Mistrovské utkání
06.06.2015 00:00

Spartak Rychnov nad Kněžnou

3 - 2

TJ Dvůr Králové n.L.

Komentář

Branky: 12. Novák, 45. Veselý z penalty, 56. Jarkovský - 59. Jakl, 60. Nesládek.

Utkání se hrálo 59 minut v naší režii. Soupeř se spoléhal pouze na rychlé průniky, které několikrát zastavil až výborný Tobiška. Postupně jsme se dostali do tříbrankového vedení a nic nenasvědčovalo dramatu. Po prostřídání jsme však dvakrát rychle inkasovali a až do konce zápasu se obávali o zasloužené vítězství, které nám s definitivní platností zajistilo 2. místo v krajské soutěži. V 10. Ehl chyboval v rozehrávce, ale Tobiška sólo bravurním zákrokem zneškodnil na roh. Ve 12. jsme zakombinovali, Zemánek přihrál Dvořákovi, který dal pas do leva na Hermana, jenž zatáhl míč k brance hostů a jeho centr na zadní tyči stačil dokopnout do prázdné branky Novák - 1:0. Ve 30. jsme ostřelovali branku soupeře, ale střely Kernala a Zimmera zblokovala obrana a následný umístěný pokus Nováka vytáhl brankář na roh. Ve 37. jsme propadli po našem rohu a další sólový nájezd musel likvidovat Tobiška. Nejlepší zákrok předvedl Tobiška ve 42., kdy hráč soupeře šel znovu sám na branku, udělal Tobiškovi kličku a mířil do prázdné branky, Tobiška ležící na zemi se však ještě stačil natáhnout a míč vyrazit. Ve 45. byl ve vápně faulován Mazák a penaltu proměnil Veselý - 2:0. Ve 46. Tobiška zlikvidoval další nájezd. Ve 49. Herman rozehrál přímý kop na Kernala, jeho centr sklepl Jarkovský na Veselého, jehož střela šla přímo do náručí brankáře. Po následném prostřídání jsme sice ještě dali jednu branku, ale soupeř nás začal přehrávat. V 56. Jarkovský rozehrál ze středu hřiště do leva na Hermana, který se uvolnil, poslal centr před branku a nabíhající Jarkovský zvýšil na 3:0. V 59. jsme po rychlé brejkové akci inkasovali na 3:1. Vzápětí chyboval Rott, když přišel v pokutovém území lehce o míč a soupeř snížil na 3:2. Závěrečný tlak hostů jsme se štěstím přežili a nakonec brali důležité tři body.

 

Komentář trenérů FC SPARTAK: Dnes jsme předvedli kvalitní první poločas, zaslouženě jsme se dostali do tříbrankového vedení. To samé se nedá říci o druhé části hry, kdy se soupeři podařilo snížit a zdramatizovat závěr zápasu.

 

Sestava FC SPARTAK: Tobiška - Zemánek, Hanyk, Ehl, Diblík - Novák, Kernal, Brůžek, Veselý, Herman - Dvořák. Střídali: Michalička, Zimmer, Dapecí, Jarkovský, Mazák, Rais, Rott. Trenéři: Rücker a Zemánek.

 

Sestava Dvůr Králové: Kursa - Kazdová, Jakl, Vojtěchová, Hak - Vognar, Hynek, Novák, Vítek - Šenfeldr, Nesládek. Střídali: Všetečka, Franc.

 

Rozhodčí: Jehlička. Žlutá karta: Novák (Dvůr).

 

 

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2024
Vyskytla se chyba, pokuste se znovu načíst stránku. Znovu načíst 🗙