2 - 3

SK Týniště nad Orlicí

Komentář

Branky: Zimmer, Kernal.

Brankář Tobiška, obránci Zemánek, Diblík, Hanyk a Dvořák, Novák, Mazák - to není sestava, ale výčet jmen hráčů, se kterými jsme pro zápas s lídrem tabulky nemohli počítat. K dispozici jsme měli pouze dvanáct hráčů a tak museli vypomoct mladší žáci Dončenko a Kocman. To soupeř přijel kompletní... Přesto jsme v prvním poločase byli lepší. Častěji drželi míč na svých kopačkách, dobře kombinovali a po deseti minutách vedli 2:0. Ve 3. se uvolnil na pravé straně Lihařík, na vápně našel Brůžka, který posunul na volného Raise, jenž byl sám před brankou, ale jeho střelu levačkou brankář vyrazil na roh. V 5. Michalička získal míč, Rais narazil Zimmerovi, který šel sám na branku a střelou k pravé tyči nedal brankáři šanci - 1:0. V 10. byl faulován Brůžek, míč si postavil Kernal a bombou ze třiceti metrů do pravého horního rohu branky zaskočil brankáře - 2:0. Týniště hrálo fyzicky náročný fotbal. Nakopávalo dlouhé míče na vysoké útočníky a nám postupem času začaly docházet síly. Dvě minuty před koncem prošel hráč soupeře středem hřiště a křížnou střelou k levé tyči prostřelil Duzbabu. Ve druhém poločase nás Týniště fyzicky přehrávalo. Nicméně utkání rozhodly hrubé chyby našeho brankáře Duzbaby. Nejprve hned v úvodu propustil mezi nohama lehký nákop ze třiceti metrů a ve 46. na malém vápně nereagoval na dlouhý nákop od levé lajny ze čtyřiceti metrů!!!, který skončil v brance. V 58. předvedli hosté rychlou akci, na jejímž konci Brandejs udělal kličku Duzbabovi, ale prázdnou branku netrefil. Z další akce mířil Kos z dorážky nad. V poslední minutě jsme se dostali po akci Lihaříka před branku hostů, ale ti po závaru odvrátili na roh, po jehož ubránění zápas skončil.

Komentář trenéra FC SPARTAK: Utkání s týmem, který ještě neztratil bod, jsme rozehráli výborně. 25 minut prvního poločasu jsme byli lepší, dobře kombinovali a soupeře přehrávali. Díky předvedené hře jsme zaslouženě šli do vedení 2:0. Posledních 10 minut prvního poločasu nás fyzicky zdatnější soupeř zatlačil a snížil. Druhý poločas z naší strany již nebyl tak kvalitní. Soupeř si vytvořil dvě dobré příležitosti ke skórování, které ovšem nevyužil. Paradoxně jsme dvakrát inkasovali velmi lacině. Bez ohledu na konečný výsledek musíme kluky pochválit za předvedený výkon a přístup k utkání.

Komentář Týniště: První poločas jsme odehráli ve valčíkovém tempu a domácí nás za to potrestali 2 góly. Před koncem půle se nám podařilo snížit a z kraje druhého poločasu dokonce otočit utkání do vítězného konce. Utkání dvou odlišných poločasů by spíše slušela remíza.

Sestava FC SPARTAK: Duzbaba - Rott, Ehl, Kernal, Michalička - Lihařík, Zimmer, Dapecí, Veselý - Rais, Brůžek. Náhradníci: Jarkovský, Dončenko, Kocman. Trenér: Rücker.

Sestava SK Týniště: Vlček - Zítko, Nedomanský, Kapucián, Jiruška - Marha, Šreibr, Válclavík st., Brandejs - Kos, Bartoš. Náhradníci: Roštejnský, Janásek, Blecha, Kohout, Borovec.

Rozhodčí: Filip. Žluté karty: 0:1.

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2024