FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - oficiální stránky

Rozhovor: Jakub Jedlinský, trenér FC Spartak B

22.05.2023 12:56:04


🎙️Rozhovor s trenérem Jakubem Jedlinským

▶️Kubo, veliká gratulace Tobě, Rudovi Prochazkovi i klukum k zaslouzenemu postupu. Vy jste se za nic neschovavali a svůj cil jste deklarovali už od začátku sezony, a tím byl postup do 1. B. třídy. Spadl ti kámen ze srdce?
🗣️Pro nás to byl cíl již minulou sezonu, ale na podzim jsme poztráceli mnoho bodů a na jaře jsme to o jeden bod nedotáhli. O to víc jsme to letos chtěli zvládnout.

▶️Vaše cesta je "na papíru" impozantní. Bylo vše tak ideální, nebo jste měli nějakou krizi?
🗣️Podzim vypadal famózně. Nicméně i přes výsledkově a herně dobrou zimní přípravu, jaro trochu drhne. Zápasy venku s Týništěm, doma s Albrechticemi, které nás trápili i na podzim, nebo poslední zápas v Solnici nám ale ukázali, že dokážeme zvládnout i vypjaté a pro nás nepříznivé zápasy.

▶️Čím to, že jste své soupeře o tolik přehráli?
🗣️Tohle je trochu odvážné tvrzení, ale základ je v tom, že trénujeme všichni společně, kluci chodí, jsou poctivý a dokázali se posunout.

▶️Tým si šel jasně za svým.  Tím, že jste byli jasny kandidát na postup a áčko bylo již zachráněno,  se mohlo zdát,  že právě kluci z áčka budou chodit vypomáhat.  To se však nedělo. Cítil jsi, že právě bečkaři jsou vic hladoví to dokázat?
🗣️Takhle jsme to dělat nechtěli. Základ je, aby každý měl za víkend odehranou určitou porci minut. Aby se každý zasloužil o úspěch celku. Kluci se o svůj úspěch musí zasloužit sami, vědět, že je to jejich práce a zásluha, že jim to nikdo jiný nevystřílí nebo za ně nikdo neodbrání. Pokud v rozhodujících chvílích nahradíš takové hráče zdánlivě lepšími, můžeš o ně přijít. Takhle to dělat nechceme.  

▶️Spolupráce obou týmů dospělých funguje výborně.  Teď už pomalu i kluci z dorostu dostávají svůj čas na hřišti, aby získávali zkušenosti s dospělým fotbalem. Hádám správně, že přesně toto je ten důvod, proč chce mít Spartak juniorku v krajské soutěži?
🗣️Máme oba týmy poměrně mladé. Stavíme na svých a vidíme, že to funguje. Proto je důležité aby byla zachována návaznost. V dorostu jsou kluci, kteří již nyní ukazují, že to dokážou zvládnout. Vyšší soutěž je potřeba pro rozvoj nejen stávajících hráčů týmu, ale i nastupující generace. Především ale chceme zmenšit „soutěžní propast“ mezi týmy dospělých.

 ▶️Rychnovský Spartak, to ale nejsou jen dva týmy dospělých. V posledních letech se daří i práce s mládeží. Asi není náhoda,  ze vsichni mládežnici se dostali do jarnich krajskych finalovych skupin. Dá se říct,  že Spartak prožívá krásné obdobi. Ty jsi nejen hlavni trener juniorky, ale jsi i člen  VV. Z toho důvodu  jistě musíš mít při pohledu na dennodenně zaplněné hřiště dětmi velikou radost.
🗣️Mládež nám dělá radost. Je nutné udržet všechny kategorie v takovém počtu, abychom měli naději, že jich do dospělých přijde co nejvíc. Kluky to musí bavit, měli by chodit na fotbal rádi. To je hlavní cíl a úkol nás všech.

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2023
Vyskytla se chyba, pokuste se znovu načíst stránku. Znovu načíst 🗙