FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - oficiální stránky

Cesta přes vlastní odchovance je trnitá, ale správná.

04.10.2021 14:58:48

Shodují se představitelé rychnovského fotbalového oddílu.

Fotbalisté rychnovského Spartaku bojují již druhým rokem o setrvání v krajském přeboru. V soutěžním ročníku 2020/2021 se odehrálo pouze 9 kol, ve kterýchRychnov jednou vyhrál a osmkrát prohrál. Se třemi body uzavíral tabulkupřeboru. Fotbalové soutěže se kvůli epidemii nedohrály, a tak se nesestupovaloani nepostupovalo. Do nového ročníku vstoupilo mužstvo Spartaku s novou trenérskou dvojicí Jan Chasák - Miroslav Rücker a také s značně omlazeným kádrem. Navíc bez oporyJiřího Počtýnského, který střílí góly v divizním Letohradu. Po 9 kolech máRychnov na svém kontě 4 body za dvě remízy a jedno vítězství na penalty.Po třetině soutěže je zřejmé, že se ani letos nevyhne boji o záchranu. 

 

“V kádru máme spoustu hráčů, kteří krajský přebor mužů nikdy nehráli a napodzim vlastně zažívají v každém zápase premiéru. To, že jich přešloz dorostu do dospělých hned 13 je výsledkem výborné práce jejich trenérůMíry Zemánka a Miry Rückera,” říká trenér Jan Chasák a dodává: “Úroveňkrajského přeboru dorostu a krajského přeboru mužů je samozřejmě naprostoodlišná, ale s tím jsme do toho šli. Takže postavení v tabulce nás netěší, ale zasetakové překvapení to není. Spíš nás mrzí některé reakce Rychnováků, ale v oddílejsme přesvědčeni, že cesta přes své odchovance je jediná možná a správná.”S Janem Chasákem se trénování A mužstva ujal právě trenér dorostu a také bývalýdlouholetý brankář Rychnova Miroslav Rücker. “Nabídku jsem přijal, protože kluky dobře znám. Jsou zvyklí poctivě trénovat, a to je základ. Přechod na dospělý fotbal by pro ně nebyl tak náročný, kdyby v podstatě dva roky neztratili covidem a mohli nejprve hrát v béčku a do áčka nastupovali postupně. Ale v takové situacinejsme a pokud vše zhodnotíme reálně, jiné hráče nemáme, hrajeme s našimi odchovanci a tým má budoucnost, ale nebude to hned, nejdeto jako když otočíte prstenem. Musíme být trpěliví a pracovití, a pak se nám podaří kluky posunout výkonnostně nahoru.” Rychnovským mladým puškám se zatím vícedaří v B mužstvu, které se pod vedením Jakuba Jedlinského již vyhouplo do čela okresního přeboru a v týmu dostávají příležitost i dorostenci trenéra Rudy Procházky.

 

To, že klub bude v budoucnosti sázet na své odchovance potvrzuje i předseda oddílu Václav Brůžek:

“Chceme hrát se svými odchovanci, proto tu máme mládež, jinak to nedává smysl. Působím ve funkci předsedy oddílu 6 let a 12 let jako trenér a pozoruji, jak úroveň soutěží upadá. Hráči v okolí hrající nižší soutěže ani nemají zájem hrát výš, krajský přebor pro ně není motivací. Pokud si klub své hráče nevychová,nebude mít za chvíli s kým hrát. Před čtyřmi roky jsme začali s náborem dětí již od školek a dnes mohu říci, že od ročníku narození 2011 mámev každém ročníku 10 dětí, což znamená asi 20 dětí na jeden tým, a to je cesta, kterou chceme jít. Další akcí pro mladé fotbalisty, kterou organizuje Michal Sýkora a oddíl je spolupořadatelem, jsou oblíbené prázdninové Youngstars kempy, kterémají již dva turnusy a účastní se jich naše děti i mladí fotbalisté z celého okresu.“

Hlas oddílů napříč všemi sporty zní jasně, cesta přes vlastní odchovance je trnitá, ale jediná správná. A Rychnov se rozhodl tou trnitou cestou jít.

 

Ať se jim daří...

Miroslav Hofmann

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2021
Vyskytla se chyba, pokuste se znovu načíst stránku. Znovu načíst 🗙