FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - oficiální stránky

ROZHOVOR: Stanislav Pohl: "Za kabinu můžu říct, že chceme takhle pokračovat dál"

30.11.2022 11:08:31

ROZHOVOR S KAPITÁNEM

 

Stando, nejprve gratulace k podzimnímu umístění.

Takový podzim Rychnov neměl hodně dlouho, co na to říkáš?

Samozřejmě, že jsme všichni hrozně rádi, pro Spartak to je velmi příjemná změna a pro většinu lidí, kteří sledují krajský fotbal i velké překvapení. Stojíme ale oběma nohama na zemi. Uvědomujeme si, že jak na podzim všechno hezky vyšlo, v jarní části se to dá rychle zkazit, byť už to nebude na padáka.

 

V posledních sezónách jsme honili výsledky hlavně na jaře, nyní je jistá záchrana, cíl týmu byl do 5. místa, na které je vypsaný bonus. Nebudete teď koukat ještě výš?

Jak říkám, po podzimu je druhé místo v Krajském přeboru krásné umístění, ale nic víc. Za kabinu můžu říct, že chceme takhle pokračovat dál a mít co nejlepší výsledky, nemáme přemrštěné ambice.

 

S Honzou Kábrtem tvoříte nerozlučnou dvojici, hraje se ti s ním asi dobře …

 Honza je velezkušený fotbalista, který řídí celou hru, kluci ho poslouchají a je to vidět i na výsledcích. Já se snažím Honzovi jen trochu sekundovat To jak je platný na hřišti a v kabině ukázal hned první sezónu, kdy ho přivedl bývalý trenér Karanský. Rozumíme si i po té lidské stránce. To ale platí i o dalších hráčích, musel bych vyjmenovat všechny ,,staré", se kterými hraji spoustu let a to raději nebudu dělat, Zajda by se mohl urazit.

Jinak všichni kluci, kteří hrají za Spartak, bez rozdílu A, B mužstva jsou dobří jak v kabině, tak na hřišti, v tom se udělal velký pokrok.

 

Kádr je cca 2 roky (až na pár změn) stejný, čím to že jste tak výsledkově „explodovali“?

Aby se taková věc podařila, musí se sejít spousta věcí.  Dobrá práce trenérů, zodpovědný přístupu hráčů, dobrá atmosféra v kabině. Je potřeba mít lidi, kteří dělají tzv. černou práci, zázemí a dělají to už dlouho. A taky je potřeba trochu toho štěstí a talentu🙂, těch věcí je hodně. No a nám se to teď sešlo . Samozřejmě bych mohl vyzdvihnout individuální výkony, ale kluci by mohli zpychnout, tak to taky nebudu dělat.

 

Ty pocházíš z Černíkovic, jak vidíš jejich aktuální sezónu? Zachrání se?

Černíkovice mají velikou nevýhodu, že jako spousta jiných vesnických týmů nemají dorosteneckou mládež, nemají z čeho brát. Za ty roky, co hraji v Rychnově, se z dorostu uchytilo v mužském fotbale jen pár kluků a to je okresní město! Změna přišla až s generací kolem trenérů Rückera a Zemánka. Takže týmy jako Černíkovice se drží zuby nehty, ale já věřím, že to sokolíci zvládnou.

 

Chceš něco vzkázat?

Chtěl bych poděkovat fanouškům za jejich podporu a všem popřát, aby si užili zasloužené volno, díky

 

 

Galerie fotek

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2023
Vyskytla se chyba, pokuste se znovu načíst stránku. Znovu načíst 🗙