Branky: 70 min.Furda - 34 min. Semerád

Sestavy: Matoušek - Scholze(46 min.Kozel),Furda,Klapal, Šrámek - Mlynář,Málek(60min.Vilímek),Tichý,Plocek(83min.Jošt) - Cvejn, Švandrlík

Syrový - Pups,Brandejs J.,Kubec,Brandejs L.,Pohl,Nosek, Valášek (83min. Zajíček),Semerád,Stieber(80min.Jedlinský), Počtýnský

Komentář:

Rychnovští fotbalisté k prvnímu kolu poháru Hejtmana KHK zavítali do blízkého Kostelce nad Orlicí. Za krásného počasí a před slušnou diváckou kulisou se hrál zápas dvou rozdílných poločasů.

Z počátku byl zápas ve znamení oťukávání a čekání co předvede ten druhý. První velkou šanci měl domácí Švandrlík, který orazítkoval levou tyč Syrového branky. Od té doby převzali iniciativu hosté a zahazovali jednu šanci za druhou. Počtýnský mohl hlavou, po krásném centru Noska, tváří v tvář Matouškovi otevřít skóre, ale ten ho výborně vychytal. Ve 34.min. měl Rychnov asi pět tutovích dorážek až musel přispěchat kapitán a nejzkušenější z mužstva Míra Semerád a otevřít skóre zápasu 0:1.

Do druhého poločasu nastoupil Rychnov s vědomím, že neškodný Kostelec se porazí sám. Hrál se vyrovnaný fotbal s pár šancemi na obou stranách až do 70min., kdy se postavil k přímému kopu u lajny Furda a centr do vápna k překvapení hráčů Rychnova skončil za brakovou čárou nikým netečován 1:1. Od té doby jakoby domácím narostla křídla a bylo jich plné hřiště. Největší šanci měl přesto Rychnov, kdy se Počtýnský uvolnil přes dva obránce, ale nedokázal prostřelit vynikajícího Matouška v kostelecké brance. V penaltovém rozstřelu měli navrch do 4. série rychnovští, ale po neproměnění Brandejse a posléze i Jedlinského se z postupu radovali domácí borci.

Hodnocení:

Stanislav Mára jednatel (domácí):

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, hosté se dříve osmělili a v poločase zaslouženě vedli. Po přestávce pokračovali v udržovací taktice a to se jim v 70 min.stalo osudným. Centrovaný míč od Furdy zaplachtil za překvapeného Syrového do sítě.Vyrovnávací branka očividně nakopla domácí a od této chvíle byli lepším týmem. V závěru ještě jednou rozvlnil síť hostí Šrámek, ale pomezní viděl ofsajd. V penaltovém klání měli pevnější nervy Kostelečtí a postoupili tak do dalšího kola poháru.

Hájek V.-Ved. mužstva (hosté):

Do 70.minuty byl Rychnov lepším týmem,ale fotbal se hraje na branky a ne na krásu. Ke konci utkání domací chtěli více než my, a proto je výsledek takový jaký je.

Domů Hráči Zápasy Kontakt Odkazy Fanshop Archiv Copyright © rychnov-fotbal.cz 2020-2024